magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SĽUK - Tancovali naši vašim - súťažte o 10 vstupeniek!!!
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Feb 26 2007 - 14:15 GMT
Tanečný súbor SĽUK pozýva všetkých milovníkov tanečného divadla na predstavenie "Tancovali naši vašim", ktoré sa uskutoční 24. marca o 19.00 v košickom Jumbo centre. Príbeh diela tvorí svadobná zábava, ktorá sa odohráva v prostredí mestskej kaviarne na prelome 30. a 40-tych rokov 20. storočia. Ženích, ktorý má korene v slovenskom vidieckom prostredí si berie slečnu z mesta. Na svadbu prichádza rodina ženícha z rôznych kútov Slovenska. Skupiny mestských a dedinských hostí len pomaly k sebe nachádzajú cestu. V ich zábave a tancoch sa striedajú mestské a dedinské prvky, prevláda však tanec dedinčanov. V závere sa na javisku vytvára homogénna svadobná spoločnosť, v ktorej sa mestský a dedinský prejav prelína a miestami splýva v spoločnej zábave.
Spojovacím prvkom jednotlivých častí svadby je vzťah nevesty a ženícha, ktorý sprevádza celú svadobnú zábavu a tvorí dramaturgickú líniu programu. Program nemapuje priebeh slovenskej svadby, ale orientuje sa na vybrané časti, v ktorých prevláda zábavný a lyrický charakter.

Plejbeková hudba využíva hudobný materiál z ľudového dedinského prostredia, ale využíva aj prvky scénickej sprievodnej hudby.
Výtvarný prejav je ladený do podoby „starej fotografie“, pričom využíva charakteristickú regionálnu znakovosť skôr v náznakoch a v symbolike ako v prísnom dodržaní pôvodných predlôh.

+ + + + S Ú Ť A Ž + + + +

Portál CASSOVIA.SK v spolupráci s agentúrou AMADEUS pripravili pre všetkých našich návštevníkov súťaž o 10 vstupeniek na toto jedinečné predstavenie. Čiže piati vyžrebovaní súťažiaci vyhrávajú po dve vstupenky!

Čo treba urobiť? Stačí ak do stredy 21. marca pošlete e-mail s menom, priezviskom a vašim tel. číslom na adresu mef@box.sk a do predmetu správy (subjektu) uvediete heslo: "SUTAZ". V ten istý deň poobede vyžrebujeme 5 výhercov, ktorých oboznámime o výsledku telefonicky. Zároveň podáme informáciu, kde si majú prísť po vstupenky. Mená výhercov budú uverejnené aj na internete.

Upozornenie:
Ak niekto do súťaže pošle dva a viac e-mailov z rovnakej adresy, bude zo súťaže vyradený. E-maily, ktoré budú obsahovať pripojené prílohy, budú vymazané a nedostanú sa do súťaže!
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk