magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bábkové divadlo z Košíc bude reprezentovať SR na medzinárodnom festivale.
@ Kultúra -> Divadlo      Mar 07 2007 - 15:21 GMT
(TASR) - Bábkové divadlo v Košiciach bude koncom marca reprezentovať Slovensko na medzinárodnom bábkarskom podujatí Festival MÉLI¤MÔME vo francúzskom meste Reims.

Košickí bábkoherci zaujali svojím predstavením riaditeľa francúzskeho festivalu Joëla Simona na bábkarskom podujatí v Banskej Bystrici ešte pred troma rokmi. Pozvanie od organizátorov na festival do Francúzska dostali ako jediné divadlo zo Slovenska. Jedenásťčlenný tím vrátane šiestich hercov sa v meste Reims predstaví s hrou Braček jelenček, charakteristickou slovenskými folklórnymi prvkami. "Mali by sme tam odohrať päť až šesť predstavení. Budeme reprezentovať nielen Košický kraj, ale i Slovensko. Bude to určite pre Francúzov zaujímavé," povedal pre TASR umelecký šéf divadla Ivan Sogel.
Festival MÉLI¤MÔME sa uskutoční od 22. marca do 4. apríla.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk