magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poslanec košického MZ Halenár chce očistiť pracoviská magistrátu od komunistov.
@ Aktuálne -> Politika      Mar 09 2007 - 10:35 GMT
(TASR) - Očistiť pracoviská Magistrátu mesta Košice (MMK) od bývalých i súčasných členov Komunistickej strany Slovenska (KSS) sa podujal nezávislý poslanec košického Mestského zastupiteľstva Alfonz Halenár.

Na štvrtkovom rokovaní mestského parlamentu sa v časti interpelácie obrátil na primátora Františka Knapíka s "morálnou výzvou pod názvom Mesto bez komunistov", aby neprijímal ľudí s touto politickou príslušnosťou do pracovného pomeru. Zároveň vyzval pracovníkov MMK, ktorí sú členmi KSS, aby požiadali o rozviazanie pracovného pomeru a "pomohli tak zlepšiť imidž mesta".
Halenár sa odvolával najmä na zákon č. 125 z roku 1996 o protiprávnosti a nemorálnosti komunistického režimu. Primátor by mu mal písomne odpovedať na interpeláciu do 30 dní.
Ako uviedol pre TASR hovorca MMK Tibor Ičo, mesto pri prijímaní do pracovného pomeru politickú príslušnosť uchádzača neskúma. Navyše pripomenul, že "zákon o protiprávnosti komunistického režimu nemá taký vykonávací predpis, ktorý by to nariaďoval".
Halenár už urobil podobný pokus v roku 2001, keď zorganizoval petíciu na "očistenie pracovísk Košického samosprávneho kraja od komunistov". Podpísalo sa pod ňu približne 1200 občanov. Vtedajší župan Rudolf Bauer podľa Halenárových slov na jeho apel nereagoval.
Autor výzvy Mesto bez komunistov ako jediný z 50 členov košického MZ nepatrí do žiadneho z troch poslaneckých klubov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk