magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Takmer 5000 ľudí si v košickom Dome techniky pozrelo výstavu Rybárstvo - oddych.
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 12 2007 - 03:59 GMT
(TASR) - Sledovať prostredníctvom videozáznamov, fotografií a prednášky expedíciu za najväčšou sladkovodnou rybou sveta arapaima gigas v Amazónii, či svetový rekord v love sumcov v španielskych vodách mohli okrem iného počas sprievodných akcií návštevníci výstavy Rybárstvo - oddych, ktorá sa skončila dnes v košickom Dome techniky. Výstavnými priestormi prešlo za tri dni približne 5000 ľudí, informovala jej manažérka Gabriela Oroszová.

Pozvanie organizátorov prijal známy český rekordér v love sumcov, "rybársky dobrodruh", cestovateľ a sprievodca Jakub Vágner, s ktorým sa mohli vydať návštevníci výstavy aj na virtuálny lov chobotnice v Chile či pozrieť si unikátne zábery exotických rýb a svetových rybárskych destinácií.
Na výstave určenej milovníkom rekreačného a športového rybárčenia, ktorá sa konala už po štvrtý raz, sa prezentovalo takmer 30 vystavovateľov z celého Slovenska. V jej nomenklatúre boli najmodernejšie pomôcky pre rybárov od rybárskych prútov a sonarov, cez návnady a nástrahy až po oblečenie do terénu, kempingové náradie a náčinie či odborná literatúra.
Odborným garantom podujatia bol Slovenský rybársky zväz, ktorý je svojou 150 000-tisícovou členskou základňou najväčšou a najstaršou záujmovou organizáciou na Slovensku. Jeho prezident Rudolf Harvánek priblížil záujemcom okrem iného legislatívne zmeny v rekreačnom love rýb. Patrí k nim od vlani napríklad možnosť uloviť o dva kilogramy rýb denne viac, či predĺženie času lovu v novembri a decembri do 20. hodiny. Harvánek pripomenul, že od 15. marca do 1. júna platí hlavne na kaprovitých vodách kvôli vytieraniu rýb zákaz lovu. Pstruhová sezóna sa začne 16. apríla.
Maskotom výstavy je od jej nultého ročníka herec Ivan "Tuli" Vojtek, ktorý moderoval súťaže pre deti. Ako prezradil, rekreačnému lovu rýb sa venuje už 39 rokov, ale "neživí sa tým, lebo v tom prípade by vyzeral inak".   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606