magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tancovali naši vašim v podaní S¼UKu už túto sobotu! VYŽREBOVANIE VÝHERCOV 10 VSTUPENIEK!!!
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Mar 21 2007 - 15:54 GMT
Tanečný súbor S¼UK pozýva všetkých milovníkov tanečného divadla na predstavenie "Tancovali naši vašim", ktoré sa uskutoční už túto sobotu 24. marca o 19.00 v košickom Jumbo centre. Príbeh diela tvorí svadobná zábava, ktorá sa odohráva v prostredí mestskej kaviarne na prelome 30. a 40-tych rokov 20. storočia. Ženích, ktorý má korene v slovenskom vidieckom prostredí si berie slečnu z mesta. Na svadbu prichádza rodina ženícha z rôznych kútov Slovenska. Skupiny mestských a dedinských hostí len pomaly k sebe nachádzajú cestu. V ich zábave a tancoch sa striedajú mestské a dedinské prvky, prevláda však tanec dedinčanov. V závere sa na javisku vytvára homogénna svadobná spoločnosť, v ktorej sa mestský a dedinský prejav prelína a miestami splýva v spoločnej zábave.

Spojovacím prvkom jednotlivých častí svadby je vzťah nevesty a ženícha, ktorý sprevádza celú svadobnú zábavu a tvorí dramaturgickú líniu programu. Program nemapuje priebeh slovenskej svadby, ale orientuje sa na vybrané časti, v ktorých prevláda zábavný a lyrický charakter.

Plejbeková hudba využíva hudobný materiál z ľudového dedinského prostredia, ale využíva aj prvky scénickej sprievodnej hudby.
Výtvarný prejav je ladený do podoby „starej fotografie“, pričom využíva charakteristickú regionálnu znakovosť skôr v náznakoch a v symbolike ako v prísnom dodržaní pôvodných predlôh.

+ + + + VYŽREBOVANIE SڍAŽE + + + +

Portál CASSOVIA.SK v spolupráci s agentúrou AMADEUS pripravili pre všetkých našich návštevníkov súťaž o 10 vstupeniek na toto jedinečné predstavenie. Čiže piati vyžrebovaní súťažiaci vyhrávajú po dve vstupenky!

Ak ste do dnešnej stredy (21. marca) poslali e-mail s menom, priezviskom a vašim tel. číslom na adresu mef@box.sk a do predmetu správy (subjektu) ste uviedli heslo: "SUTAZ", mozno sa nájdete medzi piatimi vyžrebovanými:

Jana Macinská
Jaroslav Koman
Katarina Panigajová
Monika Markovičová
Róbert Karafa


Všetkých vyžrebovaných výhercov sme už kontaktovali aj telefonicky...

mef   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk