magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Víťaza ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos vyhlásia v Košiciach.
@ Aktuálne -> Školstvo      Mar 29 2007 - 09:04 GMT
(TASR) - Spolu 175 pedagógov základných a stredných škôl, z toho 134 žien, prihlásili žiaci do celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos. Víťaz vzíde zo 16 finalistov na súťažnom galavečere, ktorý bude 29. marca v košickom Štátnom divadle.

Cieľom prvého ročníka žiackej ankety, inšpirovanej českým príkladom, je popularizácia práce učiteľov a budovanie ich partnerského vzťahu, uviedol dnes na tlačovej konferencii predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy (OZPŠaV) v SR Ján Gašperan. Víťaz prevezme na jeden rok korunu a žezlo a finančnú odmenu 100 000 korún, ktorú do ankety venoval predseda vlády SR Robert Fico.
Ako informovala riaditeľka ankety Renáta Vadásyová, do hlasovania sa zapojilo 127 základných a 42 stredných škôl. Najviac prihlášok (40) prišlo od žiakov z Prešovského kraja a najmenej z Trnavského kraja (9). Žiaci písali charakteristiky na svojich obľúbených učiteľov a príbehy o nich.
Na galavečere vyhlásia aj výsledky novinárskeho hlasovania o titul Amos press. Známa je už víťazka internetového hlasovania detí o titul Amos sympaťák, ktorým sa stala učiteľka Jana Olexová zo ZŠ Dneperská 1 v Košiciach.
Galavečeru a vyhláseniu výsledkov ankety Zlatý Amos bude predchádzať odborná konferencia Kvalitné vzdelávania s tvorivým pedagógom. Ako informoval Gašperan, odborári a ich hostia zhodnotia súčasný stav slovenského školstva od materského až po vysoké. "Chceme analyzovať, ktoré naše požiadavky boli, respektíve neboli zakomponované do Programového vyhlásenia vlády s tým, že závery a odporúčania prijme Rada OZ PŠaV na piatkovom rokovaní v Košiciach," dodal Gašperan.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk