magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poslanci Výboru NR SR pre vzdelanie začali výjazdové rokovanie v Košiciach.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 03 2007 - 09:20 GMT
(TASR) - Problematike odborného školstva je venované prvé výjazdové rokovanie Výboru NR SR pre vzdelanie, mládež, vedu a šport, ktoré začalo včera v Košiciach návštevou Strednej umeleckej školy (SUŠ) na Exnárovej ulici. "Cieľom je oboznámiť sa v priamom kontakte s pedagógmi a vedúcimi pracovníkmi špecializovanej štátnej správy a samosprávy s problémami školstva v kraji," uviedol pre TASR podpredseda výboru László Szigeti (SMK). Podľa neho ich poznatky a návrhy môžu pomôcť aj pri príprave nového školského zákona.

Podľa členky výboru Moniky Smolkovej (Smer - SD) pôjde aj o problematiku odborných učilíšť, kde sa nadarí napåňať stavy žiakov vzhľadom na požiadavky praxe a investorov.
V SUŠ, ktorú navštevujú zväčša rómski žiaci, sa poslanci oboznámili s kvalitou vzdelávania priamo na vyučovacích hodinách. Škola v tomto roku oslávi 15. výročie vzniku, má tri študijné odbory a vyučujú na nej známe osobnosti ako je herec Jozef Adamovič, hudobný skladateľ Norbert Bodnár či spisovateľka Daniela Šilanová, informoval zástupca riaditeľa Štefan Čurilla. Doterajší absolventi našli uplatnenie v košickom Divadle Romathan, ako učitelia na základných umeleckých školách, či ako komerční muzikanti.
Poslanci v utorok navštívia Strednú priemyselnú školu strojnícku v Košiciach známu modernou vyučovacou základňou a budú diskutovať o problematike odborného školstva a SOU s predsedom Košického samosprávneho kraja Zdenkom Trebuľom, vedúcim odboru školstva Štefanom Kandráčom a prednostom Krajského školského úradu Jozefom Vookom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk