magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS nemusí zriadiť elektronickú podateľňu.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 05 2007 - 15:59 GMT
(TASR) - Ústavný súd (ÚS) SR nie je povinný zaviesť elektronickú podateľňu. Vyplýva to z jeho postavenia. ÚS nie je zaradený do systému všeobecných súdov a nepodlieha Ministerstvu spravodlivosti (MS) SR.

Špecifické postavenie ÚS v systéme ústavných orgánov SR preto vylučuje mechanické prevzatie identického spôsobu prideľovania vecí prostredníctvom elektronickej podateľne, ako majú všeobecné súdy. Uvádza sa v dnešnom stanovisku predsedníčky ÚS Ivetty Macejkovej.
Elektronickú podateľňu nemajú ani ústavné súdy v okolitých krajinách, ani na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.
Na margo elektronických podateľní Macejková uvádza, že tieto boli doteraz zriadené na všeobecných súdoch a ich kontrolu zabezpečuje MS.
"Plénum ÚS je i naďalej rozhodnuté pokračovať v prideľovaní prípadov za účasti všetkých sudcov náhodným výberom tak ako doposiaľ. Tento spôsob považuje za najtransparentnejší zodpovedajúci jeho potrebám a je v súlade so zákonom o ústavnom súde," uviedla Macejková.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk