magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Strážcovia prírody zintenzívnia pochôdzky v Košickom kraji.
@ Aktuálne -> Rekreačné zóny      Apr 17 2007 - 16:40 GMT
(TASR) - Strážcovia prírody v Košickom kraji si dnes a v stredu vymenia skúsenosti s hasičmi a policajtmi na odbornom školení zameranom na zintenzívnenie pochôdzok ako prevencie pred požiarmi.
Kompetencie dobrovoľných strážcov prírody sú rozsiahle, na úrovni verejných činiteľov. Nedisciplinovaných návštevníkov môžu na mieste pokutovať, čo podľa slov Milana Murína z Krajského úradu životného prostredia (KÚŽP) v Košiciach veľmi dobre funguje v Národnom parku (NP) Slovenský raj. Do ich právomoci spadá aj nahlasovanie nelegálnych skládok či riešenie odpadov na vodnej nádrži Ružín.

"Strážcovia v priebehu predchádzajúcich mesiacov vykonali sčítanie návštevnosti v NP Slovenský raj, stráženie hniezd chránených druhov v Národnej prírodnej rezervácii (NPR) Sokolia skala v NP Slovenský kras. V NPR Zádielska tiesňava a na náučnom chodníku v Zádielskom krase osadzovali a opravovali smerové náučné tabule," vymenoval Murín niekoľko ďalších aktivít strážcov prírody v Košickom kraji. V súčasnosti tu pôsobí 62 krajských strážcov a štyria s celoslovenskou pôsobnosťou.
Odborné školenie každoročne pripravuje KÚŽP v Košiciach. Tohto roku si strážcovia za miesto stretnutia zvolili Poráčsku dolinu v Spišskonovoveskom okrese.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk