magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zdravotná komisia KSK žiada od ministerstva zoznam vyradených nemocníc.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 19 2007 - 13:26 GMT
(TASR) - Členovia zdravotnej komisie pri Zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja (KSK) sa v stredu 18. apríla zišli na mimoriadnom zasadnutí. Zaoberali sa Správou o optimalizácii siete zdravotníckych zariadení, ktorú Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR dalo 13. apríla 2007 na skrátené pripomienkové konanie. Komisia žiada MZ o zoznam plánovaných vyradených nemocníc v KSK.

Podľa členov zdravotnej komisie je navrhovaná redukcia o 1272 lôžok v Košickom kraji nereálna. Mohla by ohroziť samotnú dostupnosť ústavnej zdravotnej starostlivosti. Z tohto hľadiska považuje komisia za nevyhnutné zachovať všetky štyri zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti KSK (NsP Spišská Nová Ves, a.s., NsP Trebišov, a.s., NsP sv. Barbory Rožňava, a.s., NsP Š. Kukuru Michalovce, n.o.).
Zdravotná komisia žiada od MZ zoznam deviatich nemocníc, ktoré by sa mali vyradiť zo siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti i kritériá, na základe ktorých boli zdravotnícke zariadenia vybrané na vyradenie.
TASR informovala Zuzana Bobríková, hovorkyňa predsedu KSK.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk