magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Onkologickí pacienti košickej Detskej nemocnice čelili plesňovej nákaze.
@ Aktuálne -> Medicína      Apr 26 2007 - 15:15 GMT
(TASR) - Pacienti onkologického oddelenia v Detskej nemocnici v Košiciach museli v týchto dňoch čeliť plesni, ktorá 12 z nich spôsobila zdravotné komplikácie. Hygienici ani po štrnástich dňoch sledovania nevedia zistiť prameň nákazy.

"U väčšiny pacientov nákaza vyvolala krátkodobý výskyt teplôt, u časti postihnutie kože, tráviace ťažkosti, zriedkavo postihnutie pľúc," informovala hovorkyňa Detskej nemocnice Veronika Krausová o plesni, ktorú zistili z krvných vzoriek postihnutých pacientov pred dvoma týždňami.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach opakovane odobral vzorky vody, vzduchu, stery z plôch a vyšetril personál. Všetky výsledky na výskyt plesne sú negatívne.
"Pokračujeme v epidemiologickom vyšetrovaní. Zistili sme, že v prostredí sa pleseň nenachádza, dokonca ani vo vzorkách krvi pacientov. Postihnutým pacientom vymizli zdravotné komplikácie a ďalší nepribúdajú," uviedla na margo aktuálnej situácie na detskej onkológii Jana Seligová z RÚVZ.
Prameň nákazy zatiaľ nie je zistený. Uvedená pleseň sa spolu s inými plesňami vyskytuje bežne v prírode, vo vode, vlhkom prostredí, v rastlinných produktoch, najmä dovozovom ovocí ako sú banány, slivky, pšenica a pod.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk