magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Za prvé tri mesiace ÚS SR ukončil vyše 560 vecí.
@ Aktuálne -> Politika      May 22 2007 - 16:01 GMT
(TASR) - Za prvé tri mesiace pôsobenia v novom zložení Ústavný súd (ÚS) SR pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej ukončil vyše 560 vecí.

Od 16. februára do 16. mája tohto roku plénum ÚS ukončilo viac ako 50 vecí. Z toho 45 vecí boli volebné sťažností na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov samosprávy z decembra 2006, tri veci sa týkali konania o súlade právnych predpisov, jedna vec výkladu ústavných zákonov, zjednocovania právnych názorov senátov a súhlasu s návrhom generálneho prokurátora SR na trestné stíhanie sudcu všeobecného súdu.
Okrem toho plénum ÚS po predbežnom prerokovaní prijalo na ďalšie konanie 28 volebných sťažností na priebeh komunálnych volieb z decembra minulého roka.
Senáty ÚS v priebehu troch mesiacov ukončili 513 vecí, z toho 96 vybavili nálezom. Vyše 200 podaní senáty pri predbežnom prerokovaní odmietli pre nedostatok právomoci, prípadne preto, lebo nemali náležitosti predpísané zákonom, alebo išlo o neprípustné návrhy či návrhy podané zjavne neoprávnenou osobou, ako aj oneskorene podané návrhy. Pri 193 podaniach sudcovia spravodajcovia z obsahu zistili, že nešlo o návrh na začatie konanie pred ÚS, preto tieto podania odložili.
TASR informoval Štefan Németh, hovorca ÚS SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk