magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Plénum ÚS rokovalo o otázke súladu zákona o autoškolách s Ústavou SR.
@ Aktuálne -> Politika      May 24 2007 - 08:42 GMT
(TASR) - Plénum Ústavného súdu (ÚS) SR pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej na včerajšom neverejnom zasadaní predbežne prerokovalo a prijalo na ďalšie konanie návrh generálneho prokurátora SR na vyslovenie nesúladu ustanovenia zákona o autoškolách, týkajúceho sa udeľovania inštruktorského oprávnenia, s Ústavou SR.

Sťažovateľ v návrhu poukazuje na to, že oprávnenie na vykonávanie povolania inštruktor autoškoly možno vydať len osobe, ktorá okrem splnenia ďalších zákonných podmienok preukáže svoju bezúhonnosť. Zákonodarca v napadnutom ustanovení podmienil existenciu bezúhonnosti zahladením sankcie za priestupok, pričom – podľa názoru generálneho prokurátora – prehliadol, že zákon o priestupkoch neumožňuje zahladenie sankcií za priestupky, či iné obdobné delikty, a to ani vo všeobecnosti, ani zvlášť vo vzťahu k sankcii zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.
TASR informoval hovorca ÚS SR Štefan Németh.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk