magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dzurinda: Valentovičove racionalizačné návrhy nebudú mať pre občana žiadny efekt.
@ Aktuálne -> Politika      May 24 2007 - 08:42 GMT
(TASR) - Schválenie, rovnako ako aj neschválenie navrhovaných racionalizačných opatrení ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča vo vláde nebude mať podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu pre občanov žiadny efekt.

"Je to tak preto, lebo hlavnou charakteristikou dokumentu je ťah proti doterajším krokom v reforme zdravotníctva," uviedol Dzurinda včera na tlačovej konferencii v Košiciach. Spresnil, že podľa SDKÚ-DS je to predovšetkým ťah "proti princípom forsírujúcim súťaž a presadzovanie princípov, ktoré súťaž deformujú".
Dzurinda tvrdí, že prístup k problémom v zdravotníctve, ktoré presadzovala jeho vláda, je pre ľudí lepší. Na margo zámeru zrušiť pluralitu zdravotných poisťovní a zabrániť v nich tvorbe zisku pripomenul, že jednu poisťovňu sme tu už mali pred rokom 1998 a viedlo to len k vytváraniu obrovských dlhov a nespokojnosti pacientov.
Podľa predsedu najsilnejšej opozičnej strany je riešenie pre zdravotníctvo, ktoré pripravuje vláda, neperspektívne a bezútešné a "usvedčuje ju z toho, že je v koncoch a nevie reálne riešiť problémy rezortu".
Na príklade zdravotníctva Dzurinda zovšeobecnil aj celkový prístup vlády a strany Smer-SD k riešeniu problémov spoločnosti. "Je to vláda ideológie, ktorá nie je pripravená a nevie riešiť hlavné problémy slovenskej súčasnosti, medzi ktoré patrí aj zdravotníctvo," povedal.
Na margo rozporných vyjadrení koaličných partnerov Smeru-SD, keď na jednej strane s niektorými návrhmi Smeru-SD nesúhlasia a na druhej strane vyjadrujú Valentovičovi podporu, Dzurinda uviedol, že Vladimír Mečiar a Ján Slota sú silní, len keď sú sami dvaja, ale "pred Ficom zrazia opätky". Vzťahuje sa to podľa predsedu SDKÚ-DS aj na vyhlásenie Ficových koaličných partnerov o potrebe väčšieho zastúpenia ich strán na ministerských postoch.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk