magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Do Bruselu odletela 25-členná delegácia primátorov a regionálnych poslancov.
@ Aktuálne -> Politika      Jun 13 2007 - 09:05 GMT
(TASR) - Dvadsaťpäťčlenná delegácia poslancov samosprávnych krajov a primátorov slovenských miest včera začala dvojdňovú návštevu Bruselu a niektorých európskych inštitúcií. Košický kraj zastupuje primátor mesta Košice František Knapík a poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK) Cyril Betuš a Štefan Duč.

Program sa začne návštevou Domu slovenských regiónov. Následne delegáciu prijmú v Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri Európskej únii (EÚ). Zástupcovia miestnej a regionálnej samosprávy navštívia zastúpenie regiónu Valencia, kde si so španielskymi partnermi vymenia skúsenosti s grantovými programami Európskej komisie.
O využitie štrukturálnych fondov a grantov v období 2007-2013 sa bude slovenská delegácia zaujímať na generálnych riaditeľstvách Európskej komisie pre regionálnu politiku a pre vzdelávanie a kultúru. S riaditeľom generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru Vladimírom Šuchom budú hovoriť na tému Európske hlavné mesto kultúry. O tento titul sa uchádza viacero slovenských miest.
Na programe bruselskej návštevy je aj pracovný obed s komisárom pre vzdelávanie, odbornú prípravu a kultúru Jánom Figeľom, prehliadka výstavy slovenského súčasného umenia, ktorú slovenské regióny pripravili pri príležitosti druhého výročia vzniku Domu slovenských regiónov v Bruseli.
Skupina ukončí svoju cestu návštevou Výboru regiónov, poradného orgánu EÚ, ktorého členmi je deväť zástupcov slovenských krajov, miest a obci.
Pracovnú cestu pripravil Dom slovenských regiónov – spoločné zastúpenie ôsmich slovenských regiónov v Bruseli a finančne ju podporila Európska komisia v rámci svojho programu prioritných návštev.
TASR o návšteve informovala Lenka Jurková, vedúca kancelárie KSK v Dome slovenských regiónov v Bruseli.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk