magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SDA - Sociálnodemokratická alternatíva spustila petíciu za predčasné voľby.
@ Aktuálne -> Politika      Jun 19 2007 - 09:19 GMT
(TASR) - Podpisy pod petíciu za vypísanie referenda o predčasných voľbách začalo včera zbierať v Košiciach občianske združenie (OZ) SDA - Sociálnodemokratická alternatíva.

Ako uviedol predseda OZ Róbert Sedlák, petíciu zorganizovali preto, lebo nie sú spokojní so spôsobom, akým vláda Roberta Fica riadi krajinu. "Sme presvedčení, že škodí dobrému menu Slovenska v zahraničí, zneužíva hospodársky rast na populistické gestá v prospech najovplyvniteľnejších skupín obyvateľstva a v konečnom dôsledku mení aj zahranično-politickú orientáciu na nedemokratické režimy," povedal.
Petícia má podobný text ako petícia odborárov za predčasné voľby, ktorú Konfederácia odborových zväzov SR ohlásila 15. novembra 2003 počas vlády Mikuláša Dzurindu. Odborári vtedy oslovili občanov otázkou "Ste za to, aby poslanci NR SR prijali ústavný zákon o skrátení volebného obdobia?" a do januára 2004 na ňu odpovedalo kladne viac ako 600 000 voličov.
Sedlák si netrúfa odhadnúť, či sa ich združeniu podarí zozbierať potrebných 350 000 podpisov, pretože verejná mienka je vláde naklonená. "Chceme to skúsiť. Ak sa to podarí, odovzdáme hárky prezidentovi republiky. Petícia je celoslovenská. Ešte tento týždeň ju spustíme v Partizánskom a v Bratislave a na budúci týždeň v ďalších mestách," povedal Sedlák.
Od iniciatívy Občianskeho združenia SDA - Sociálnodemokratická alternatíva sa dištancovalo OZ Sociálnodemokratická alternatíva a OZ Mladí sociálni demokrati. Podľa Sedláka sú to organizácie, ktoré vznikli len preto, aby negovali a spochybňovali aktivity ich združenia. Dodáva, že toto OZ vzniklo po minuloročných mimoriadnych parlamentných voľbách a okrem organizovania voľnočasových aktivít pre mládež chce "nekompromisne poukazovať na podstatu a chyby súčasnej vládnej koalície". Pripisuje jej okrem iného zavádzanie princípov triedneho boja, rodinkárstvo, slabú podporu podnikania a ďalšie chyby.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk