magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ústavý súd rozhodol zastaviť konanie o slobode náboženskej viery.
@ Aktuálne -> Politika      Jun 20 2007 - 16:33 GMT
(TASR) - Plénum Ústavného súdu Slovenskej republiky na dnešnom neverejnom zasadaní predbežne prerokovalo návrh generálneho prokurátora SR na začatie konania o súlade ustanovení zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností a zákona o registrácii cirkví a náboženských spoločností. Vzhľadom na to, že generálny prokurátor vzal svoj návrh späť v celom rozsahu, plénum rozhodlo konanie zastaviť.

Ako zjavne neopodstatnenú plénum odmietlo volebnú sťažnosť Strany demokratickej ľavice na neústavnosť a nezákonnosť volieb do Národnej rady SR zo 17. júna 2006. Sťažovateľ namietal znevýhodnenie strany počas kampane, prípravy a priebehu volieb závažným porušením princípu rozdelenia vysielacieho času v médiách. Ústavný súd SR tým skončil rozhodovanie o volebných sťažnostiach na prípravu a priebeh parlamentných volieb z júna minulého roka. (Uznesenie po doručení účastníkom bude publikované na webovej stránke Ústavného súdu pod spisovou značkou PL. ÚS 92/07).
Plénum predbežne prerokovalo aj sedem volebných sťažností na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov miestnej samosprávy z decembra 2006. Päť sťažností odmietlo a dve odročilo.
Na programe neverejného zasadania pléna bola aj rozprava k návrhu poslancov Národnej rady SR na konanie o súlade takzvaného interrupčného zákona s Ústavou SR a návrhu Okresného súdu Košice - okolie a Okresného súdu Bratislava I na konanie o súlade niektorých ustanovení zákona o platových pomeroch sudcov s Ústavou SR. V oboch konaniach Ústavný súd SR nariadi ústne pojednávanie na jeseň tohto roku a s najväčšou pravdepodobnosťou o ňom aj meritórne rozhodne.
TASR informoval hovorca Ústavného súdu SR Štefan Németh   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk