magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach vystúpi taliansky spevák Drupi.
@ Kultúra -> Koncerty      Aug 09 2007 - 10:01 GMT
Tým mladším jeho umelecké meno asi veľa nepovie (maximálne tak pripomenie známu kreslenú postavičku), starším sa však pri jeho vyslovení automaticky v mysli vybjaví šarmantný, dlhovlasý spevák s charakteristickým chrapľavým hlasom. V bývalom Československu sa prvýkrát objavil v polovici 70. rokov. Prišiel vraj zo zvedavosti - chcel vedieť, ako to vyzerá za železnou oponou. V tom čase už so svojimi skladbami žal úspechy aj mimo rodného Talianska. Jeho spolupráca s československou hudobnou scénou bola síce krátka - no okrem niekoľkých televíznych vystúpení a zopár koncertov z nej povstal aj jeden z najväčších hitov svojej doby - česko/talianske dueto so speváčkou Hanou Zagorovou s názvom "Setkání". Rodák z mesta Pavia, Giampiero Anelli, známejší však pod umeleckým menom Drupi, ktorý presne zajtra oslávi šesťdesiatku poteší pri príležitosti propagácie svojho nového albumu s názvom "Fuori Target" aj slovenských fanúšikov - koncertom v košickej hale Cassosport, ktorý sa uskutoční 24.augusta o 19.hodine.

Mimochodom, jedna z hviezd prvého Plesu v opere v roku 2001 má na svojej štúdiovej novinke po rokoch opäť dueto s českou speváčkou - Monikou Absolonovou s názvom "Canto". Zaujímavosťou určite je, že Drupi sa bude podieľať na prípravách hudby k novému českému muzikálu s názvom Mona Lisa, v ktorého hlavnej úlohe by sa mala predstaviť Bára Basikova. Muzkál by mal mať premiéru na jar 2009 v pražskom divadle Broadway. Texty k muzikálu by mali byť z pera Lou Fanánka Hagena a na choreografii by sa mali podieľať Oldřich Lichtenberg,Libor Vaculík a Bohouš Josef. Drupi, ktorý vraj bol po zhliadnutí úspešných muzikálov Golem a Angelika nimi doslova nadšený, bude na príprave hudbobnej zložky diela spolupracovať s Vladimírom Štanclom, ktorého však väčšina z vás pozná pod jeho zmeneným menom - Michal David.

Drupi
24.8.2007 o 19:00
Košice, Športová hala CASSOSPORT
Vstupné: 300,- Sk


Igor PETRUŠKA   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk