magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košickom kraji vzniklo za sedem mesiacov najviac požiarov na Slovensku.
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 09 2007 - 06:21 GMT
(TASR) - Až 2140 požiarov vzniklo v Košickom kraji za prvých sedem mesiacov tohto roka, čo ho postavilo na prvé miesto v požiarovosti na Slovensku. Hasiči hovoria o historickom 110- percentnom náraste v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

"Najväčší počet požiarov vznikol v dôsledku vypaľovania suchej trávy, manipuláciou s otvoreným ohňom, zakladaním ohňa a neopatrnosťou ľudí pri pohybe v prírode," povedal pre TASR Ján Barilla, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.
Hasiči vykonali dovedna 3441 výjazdov. V prípade 61 percent výjazdov išlo o požiare, bezmála 32 percent predstavovali technické zásahy, takmer štyrmi percentami sa na počte výjazdov podieľali ekologické zásahy a v troch percentách výjazdov vyrazili košickí hasiči na základe poplašnej správy.
Najviac výjazdov k požiarom bolo v Košiciach, najmenej v Michalovciach. K dopravným nehodám, ktorých bolo dovedna 482, najčastejšie, až 142-krát, vyrážali hasiči z Rožňavy.
"Právne vedomie ľudí je veľmi nízke. Mám pocit, akoby táto problematika nezaujímala iné zložky. Výrazne by nám pomohla lepšia spolupráca s úradmi životného prostredia či krajským lesným úradom," dodal k problematike prevencie a ochrany pred požiarmi Barilla.
Požiare v Košickom kraji si za prvým sedem mesiacov tohto roka vyžiadali 13 zranených, osem usmrtených a priame finančné škody vo výške viac ako 55 miliónov korún. Zásahom hasičov boli uchránené hodnoty za viac ako 897 miliónov korún.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606