magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí mestskí poslanci za SDKÚ-DS chcú vymeniť riaditeľa magistrátu.
@ Aktuálne -> Politika      Aug 10 2007 - 09:19 GMT
(TASR) - Primátor Košíc František Knapík je za ponechanie samostatného Útvaru hlavného architekta mesta (ÚHAM), nevylučuje však zmenu na poste riaditeľa magistrátu, ako ju navrhujú mestskí poslanci za SDKÚ-DS. Uviedol to včera po rokovaní mestskej rady.

"Vidím opodstatnenosť a dôležitosť toho, aby ÚHAM mal pozíciu ako samostatný útvar, aby nebol včlenený do magistrátu," prezentoval jasné stanovisko Knapík.
Mestskí poslanci za SDKÚ-DS sa na primátora a mestskú koaličnú radu obrátili s požiadavkou vymeniť riaditeľa magistrátu mesta Milana Sabola za jeho zástupcu Gabriela Hrabovského.
"Budem o tom uvažovať. Myslím si, že Sabol má zodpovedný prístup, len by to možno chcelo trochu viac dynamiky a razancie. O tom budeme spolu diskutovať, či tieto podmienky dokáže splniť, a ak nie, treba urobiť zmenu," reagoval Knapík.
Na rokovaní mestskej rady sa dlho neohrial návrh nového organizačného poriadku magistrátu. "Boli k nemu výhrady. Po pripomienkach bol stiahnutý z rokovania. Predpokladám, že ešte do 30. augusta bude mimoriadne zasadnutie mestskej rady k tejto vážnej téme," informoval primátor.
Najzásadnejšou pripomienkou k návrhu organizačného poriadku bol podľa Knapíka krátky čas na naštudovanie predkladaného materiálu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk