magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Zemplínskej šírave nie je voda vhodná na kúpanie.
@ Aktuálne -> Rekreačné zóny      Aug 15 2007 - 13:40 GMT
(TASR) - Voda na prírodných kúpaliskách Zemplínska šírava a Zemplínska šírava-Kamence nie je vhodná na kúpanie. Prevádzkovateľovi nariadili viditeľne a zreteľne o tom informovať v blízkosti vodnej plochy.

Pracovníci Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR zistili prekročenie medzných hodnôt aj na nádrži Duchonka v Nitrianskom kraji, nariadili vypustenie bazéna na kúpalisku Modrá perla Veľké Úľany v Trnavskom kraji a zistili pozitívny mikrobiologický nález na letnom kúpalisku v Revúcej.
Situácia a kvalita vody na väčšine kúpalísk je stabilizovaná, na kúpaliskách sa systematicky vykonáva štátny zdravotný dozor. Účinnosť opatrení sa kontroluje a prevádzka jednotlivých bazénov sa opätovne povoľuje na základe vyhovujúcich kontrolných odberov.
Kvalita vôd na významných prírodných kúpaliskách bez prevádzkovateľa ÚVZ sleduje v dvojtýždňových intervaloch. V prípade menších vodných plôch sa kvalita monitoruje len orientačne, prípadne sa nesleduje vôbec a kúpanie je na vlastné nebezpečenstvo. Informácie TASR poskytol riaditeľ ÚVZ Ivan Rovný.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk