magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V KSK sa začal školský rok aj na troch nových stredných školách.
@ Aktuálne -> Školstvo      Sep 03 2007 - 13:27 GMT
(TASR) - V Košickom samosprávnom kraji (KSK) zasadlo do lavíc stredných škôl vyše 38 tisíc žiakov v dennom, pomaturitnom a vyššom odbornom štúdiu. Školský rok sa začal v 83 stredných školách, z toho v troch novovzniknutých.

Združením Strednej priemyselnej školy (SPŠ) drevárskej, Stredného odborného učilišťa (SOU) nábytkárskeho a Dievčenskej odbornej školy vznikla od 1. septembra nová Združená stredná škola (ZSŠ) na Filinského ulici v Spišskej Novej Vsi.
Michalovská ZSŠ na Partizánskej ulici vznikla združením SOU stavebného, SOU strojárskeho, SPŠ elektrotechnickej a Strednej odbornej školy na Kapušianskej ulici.
Školský rok sa dnes začal aj na novovytvorenom učilišti na Sídlisku Breziny v Prakovciach. Ide o učilište pre žiakov s neukončeným základným vzdelaním. Škola bude existovať ako organizačná zložka Spojenej školy Prakovce.
Konkrétne zmeny sú výsledkom prvej etapy racionalizácie siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk