magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ústavný súd si pripomína 15. výročie prijatia Ústavy SR konferenciou.
@ Aktuálne -> Politika      Sep 06 2007 - 11:12 GMT
(TASR) – Za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča a predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku sa dnes v Košiciach začala vedecká konferencia 15 rokov Ústavy Slovenskej republiky (SR). Organizuje ju Ústavný súd SR v spolupráci s Právnickou fakultou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom.

Cieľom konferencie je pripomenúť si súvislosti medzi Dňom Ústavy SR a procesom prípravy a schvaľovania Ústavy v roku 1992, ďalší vývoj ústavného systému Slovenskej republiky, ako aj perspektívy jeho ďalšieho rozvoja.
Na zasadnutí sa zúčastnia aj niektorí z právnikov, respektíve politikov, ktorí sa podieľali na spracovaní textu Ústavy SR a jej doterajších novelizácií, napríklad Ľubomír Fogaš, Peter Kresák, Ján Drgonec, alebo bývalý predseda ÚS SR Milan Čič.
Vedecká konferencia sa koná v priestoroch Východoslovenskej galérie a potrvá do piatka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk