magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V U.S.Steel Košice dali do prevádzky novú linku na pozinkované plechy.
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Sep 25 2007 - 07:17 GMT
(TASR) - Ročnú kapacitu 350 000 ton pozinkovaného plechu pre automobilový priemysel a stavebníctvo má nová linka, ktorú po 27-mesačnej výstavbe dali dnes slávnostne do prevádzky v košickej hutníckej spoločnosti U.S.Steel.

Výstavba modernej haly, ktorá sa začala v júni 2005 ako odpoveď spoločnosti na zvyšujúci sa dopyt po vysoko zušľachtených plechoch, si vyžiadali náklady 160 miliónov USD.
Na otvorení sa dnes zúčastnil premiér Robert Fico, minister financií Ján Počiatek, minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek, prezident korporácie U.S. Steel John Surma, prezident U.S. Steel Košice David Lohr, predstavitelia štátnej správy a samosprávy, ako aj zástupcovia hlavne odberateľských spoločností a pozvaných hostí. Prítomný bol aj bývalý predseda vlády Mikuláš Dzurinda, ktorý bol v júni 2005 na pokladaní základného kameňa investície.
Pozinkovacia linka je novou dominantou U.S. Steel Košice a mesta. Vysoko kvalitnú pozinkovanú oceľ produkuje v 360 metrov dlhej a 70 metrov vysokej hale. Plechy sú vyrábané v šírkach 800 až 1 850 mm rýchlosťou 180 metrov za minútu, pričom hmotnosť zvitku môže dosiahnuť 5 až 32 ton. Linka s halou majú hmotnosť spolu 4 200 ton. Počas kulminácie výstavby pracovalo v hale takmer 400 ľudí. V súčasnosti linka poskytuje približne 150 pracovných miest.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606