magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovanskí výtvarníci maľovali krásy Vysokých Tatier a Košíc.
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Sep 27 2007 - 14:58 GMT
(TASR) - Návštevou košickej Školy úžitkového výtvarníctva skončil sa dnes 14. ročník Medzinárodného plenéru maliarov slovanských krajín. Jedenásť profesionálnych výtvarníkov z Arménska, Bulharska, Čiech, Chorvátska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny týždeň zachytávalo na plátna krásy tatranskej prírody pod Lomnickým štítom a mesta Košice.

Plenér zorganizovalo Združenie slovanskej vzájomnosti v Košiciach. Výsledky tvorivej práce maliarov sa stanú súčasťou stálej výtvarnej expozície slovanských umelcov, ktorú pripravuje mesto Stará Ľubovňa.
Po plenéri v Starej Lesnej sa výtvarníci premiestnili do Košíc, kde maľovali zákutia najväčšej pamiatkovej rezervácie na Slovensku, navštívili košické galérie a výtvarné výstavy v meste.
"Sme radi, že symbolom tohto v súčasnosti najstaršieho plenéru profesionálnych výtvarníkov v Košiciach je prejav slovanskej solidarity bez politických vplyvov a dôkaz toho, že Slovania nepotrebujú medzi sebou tlmočníkov," zhodnotil plenér maliar Mičo Jakevič z chorvátskeho Zadaru.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk