magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poslanci MZ Košice schválili novú organizačnú štruktúru magistrátu.
@ Aktuálne -> Politika      Sep 28 2007 - 09:39 GMT
(TASR) - Napriek nezrovnalostiam, ktoré kritizovali poslanci, košické mestské zastupiteľstvo včera schválilo novú organizačnú štruktúru Magistrátu mesta Košice (MMK) s účinnosťou od 1. októbra.

Prácu MMK má nová štruktúra zefektívniť a sprofesionalizovať, pričom sa okrem iného posilnia pracovné pozície na získavanie prostriedkov z fondov EÚ na rozvoj mesta.
Keďže k návrhu padlo veľa kritických pripomienok, primátor František Knapík sa rozhodol, že uznesenie zatiaľ nepodpíše a na rozmyslenie má 10 dní.
„Nový návrh organizačnej štruktúry by mal optimalizovať nákladovosť, skvalitniť rozhodovací a riadiaci proces, prehodnotiť vzťah úradník – občan a rozdeliť štruktúru a mechanizmy do troch základných úsekov,“ povedal Knapík. Ide o úsek ekonomiky a majetku, úsek urbanizmu a životného prostredia a úsek služieb obyvateľstvu. Tie nahradia doterajšie oddelenia a referáty.
Podľa zhotovovateľov návrhu, ktorý vzišiel zo samotného MMK, boli v riadení identifikované nedostatky predovšetkým v oblasti poznania kľúčových procesov a priradenia zodpovednosti a kompetencií potrebných pre ich riadenie. Uvedené fakty majú za následok, že procesy na MMK trvajú dlho najmä vďaka množstvu vratných krokov, čím pracovníci MMK dostávajú paralelne zadané úlohy.
Podľa hovorkyne MMK Jany Geročovej z návrhu nebol jasný počet pracovníkov, ktorí by mali pracovať na MMK, neboli vyčíslené úspory a podľa niektorých poslancov je tento návrh v rozpore so zákonom o meste Košice.
Košické mestské zastupiteľstvo schválilo dnes členstvo mesta v Asociácii európskych miest a regiónov pre kultúru - Les Rencontres - čo je otvorené fórum pre diskusie a aktivity, združujúce volených predstaviteľov všetkých úrovní miestnej správy celej Európy s cieľom aktívne sa podieľať na tvorbe európskych kultúrnych politík. V súčasnosti združuje viac ako 300 miestnych a regionálnych autorít z takmer 30 európskych krajín.
Medzi aktivity tohto neziskového združenia patrí každoročné generálne zhromaždenie a konferencia v Európskom hlavnom meste kultúry, národné stretnutia každý polrok v krajinách predsedajúcich EÚ, tematické stretnutia venované aktuálnym kultúrnym politikám, regionálne a bilaterálne stretnutia raz ročne. Ročný členský poplatok pre mesto Košice bude 900 eur.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk