magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický študentský internetový časopis Úlet oslávil pol roka svojej existencie.
@ Aktuálne -> Školstvo      Nov 05 2007 - 10:10 GMT
Od prvého kliknutia na webe, ktorý patrí časopisu Úlet, uplynulo už šesť mesiacov. Dvadsaťčlenná redakčná rada sa môže pochváliť takmer stovkou článkov zo života mladých. Denno-denne k nim pribúdajú ďalšie.

Časopis Úlet, vydávaný Občianskym združením ÚLET, je košický študentský internetový časopis, ktorého redaktormi sú študenti základných, stredných a vysokých škôl. Hlavným cieľom projektu je poskytnúť mladým novinárom priestor na vyjadrenie svojich názorov a myšlienok a nadobudnutie pracovných skúseností. Zároveň má ambíciu zvýšiť informovanosť o dianí v oblasti školstva, či kultúry v meste Košice.

„Úlet je v prvom rade médiom o mladých a pre mladých. Myslím si, že poskytuje veľký priestor na vyjadrenie sa naozaj kohokoľvek na tému, ktorá ho zaujíma. Redakciu netvoria iba vyštudovaní novinári, ale mladí ľudia, ktorí majú chuť písať a nie je im ľahostajné dianie v meste. Časopis teda nie je iba akýmsi informátorom, ale živnou pôdou pre diskusie a polemiky, ktoré sú vždy vítané,“ vysvetľuje šéfredaktorka Alena Štrompová.

História časopisu siaha až do roku 2004. Prvý rok ho mohli čitatelia nájsť v tlačenej verzii, dnes si ho môžu prečítať v elektronickej podobe. Prvý ročník časopisu bol ocenený Cenou Slovenského syndikátu novinárov. Druhý ročník získal Cenu Matice slovenskej.

Úlet je obsahovo zameraný na mladých ľudí. Svojimi článkami sa dotýka študentského života, jeho pestrostí i problémov, aktualít zo sveta mladých. Nechýba v ňom spravodajstvo, kultúrne informácie, zaujímavé reportáže, fejtóny, cestovateľské zážitky, príspevky z oblasti spoločenského života, ekológie, športu, či rozhovory.

V apríli 2007 prešiel Úlet viacerými zmenami a odštartoval „nový začiatok“. Projekt „košický študentský internetový časopis Úlet“ plynule nadväzuje na projekt Malá škola žurnalistiky. Redakčná rada sa rozšírila a privítala nových mladých redaktorov. Časopis začal vychádzať na vlastnej subdoméne casopis.ulet.sk a má nové grafické spracovanie spojené s mnohými funkciami užitočnými pre čitateľov i autorov. „Samozrejme, stále je čo vylepšovať a dopĺňať, no oproti minulosti sme urobili výrazný krok dopredu. Našou najväčšou odmenou je vzrast čitateľnosti,“ hodnotí napredovanie časopisu šéfredaktorka.

Časopis Úlet, ako študentské košické médium, má pred sebou svetlú budúcnosť. Redakciu tvoria mladí aktívni ľudia, ktorí sami dobre poznajú potreby svojich rovesníkov, a teda našich čitateľov. Vďaka tomu je obsahová štruktúra flexibilná a tak ako dnes, i v budúcnosti sa bude prispôsobovať ich požiadavkám.

Jana Kopernická
PR manažér

Občianske združenie ÚLET,
Kukučínova 23,
040 01 Košice

Viac informácií:
http://casopis.ulet.sk, http://ulet.sk,   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk