magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pojednávanie o vyše 23-milionóvom podvode KS odročil.
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 20 2007 - 07:27 GMT
(TASR) - Pojednávanie o vyše 23-miliónovom podvode bolo na Krajskom súde (KS) v Košiciach odročené na 5. decembra. Dôvodom bola neúčasť obhajkyne obžalovanej pre iné pojednávania.

"Obžaloba viní 36-ročnú podnikateľku Moniku Z., trestne stíhanú na slobode, zo spáchania troch skutkov. Najzávažnejším z hľadiska počtu poškodených a výšky spôsobenej škody je trestný čin podvodu, do ktorého je zapojených 70 tichých spoločníkov. Jeho korene siahajú do roku 1999. Ide o následky fungovania jednej z menších nebankových inštitúcií, na čele ktorej stála obžalovaná," uviedla hovorkyňa KS v Košiciach Marcela Gálová.
Podľa obžaloby prokurátora pod zámienkou zabezpečenia troj- až štvorpercentného mesačného zúročenia mala vylákať od 70 tichých spoločníkov vyše 21-tisíc korún. Tí uverili jej sľubom, že ich peniaze investuje v Rakúsku do obchodu s nehnuteľnosťami a zo zisku im bude vyplácať vysoké výnosy.
S výnimkou piatich najneodbytnejších poškodených, ktorí Moniku Z. urgovali dovtedy, kým im nevrátila vložené peniaze a torzo ďalších finančne uspokojila aspoň čiastočne, drvivá väčšina nedostala späť nič. Na vrátenie obžalovaná použila peniaze z vkladov vo výške viac ako štyri milióny korún.
"V prípravnom konaní aj na pojednávaní obžalovaná využila právo nevypovedať. Senát už vypočul asi 50 svedkov. Z výpovedí niektorých vysvitlo, že obžalovanú osobne nepoznali. Nakontaktovali ich na ňu jej známi, resp. chýr o výhodách biznisu, v ktorom podnikala. Dozvedeli sa o tom i od svojich príbuzných a spolupracovníkov," dodala Gálová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606