magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vianočný strom vyrúbu už dnes.
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 28 2007 - 02:58 GMT
(TASR) - Vianočný strom Košíc bude tak ako po minulé roky pochádzať z kojšovského lesa. Hlavnú ulicu ozdobí už dnes. Rozsvietiť by sa mal 5. decembra, keď sa začnú vianočné trhy.

"V tomto roku sa magistrátu ponúkli dvaja občania, ktorí chceli bezplatne darovať strom zo svojho pozemku. Po preskúmaní miesta, kde stromy rastú, sme zistili, že technika by sa k nim nedostala a sťažená by bola aj samotná manipulácia. Preto sme sa rozhodli pre osvedčené riešenie. Strom vyrúbeme v stredu ráno v kojšovskom lese," povedala TASR hovorkyňa magistrátu Jana Geročová.
Samotná inštalácia za pomoci žeriava by sa mala uskutočniť v ten istý deň okolo poludnia. Svetelná výzdoba by mala byť podľa hovorkyne dokončená na prelome novembra a decembra.
Slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka a svetelnej výzdoby historického centra bude 5. decembra sprevádzať kultúrny program Kým príde Mikuláš od 16.45 do 19.00 h. "Náklady na strom, svetelnú vianočnú výzdobu, elektrickú energiu, odvoz odpadu, prenájom stánkov od Mestských lesov a nový Betlehem predstavujú 515.000 korún," dodala Geročová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606