magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hlavnú ulicu ozdobil 22 metrov vysoký smrek.
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 29 2007 - 02:46 GMT
(TASR) - Dvadsaťdva metrov vysoký, približne 60-ročný smrek priviezli pracovníci Mestských lesov z Kojšovskej doliny na Hlavnú ulicu v Košiciach.

"Strom je ukotvený v trojmetrovej hĺbke a za účasti statika sme smrek upevnili aj vo výške štyrmi lanami na priľahlých budovách," povedal TASR riaditeľ Mestských lesov Julián Tomaštík.
Finančná hodnota stromu nie je podľa Tomaštíka vysoká. "Z drevárskeho pohľadu ide o nekvalitné drevo. Strom je veľmi hlboko zavetvený s množstvom hrčí, ktoré znižujú hodnotu dreva. Predpokladám, že na strome je okolo dvoch metrov kubických dreva. Ak by sme hovorili o jeho cene, súčasná cena je okolo 1600 korún. Spoločenská a ekologická hodnota stromu je oveľa vyššia, ale nemala by presiahnuť 10-tisíc korún," dodal Tomaštík, ktorý potvrdil, že v okolí stromu v Kojšovskej doline sa nachádza bohaté smrekové potomstvo.
Slávnostné rozsvietenie vianočného stromu je naplánované na začiatok Košických Vianoc 5. decembra.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606