magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vianočné koledy zaznejú v podaní Magic Orchestra.
@ Kultúra -> Koncerty      Dec 03 2007 - 13:14 GMT
(TASR) - Spojenie klasickej, experimentálnej, rockovej a ľudovej hudby sľubujú organizátori vianočného koncertu, ktorý košický Magic Orchestra a občianske združenie Moses uvedie od 9. do 25. decembra v mestách Svit, Prešov, Banská Bystrica, Košice a Tatranská Lomnica.

"Chceme si v programe Vianočné koledy uctiť čas Vianoc a s nimi spojených dní celkom netradične, v ojedinelom projekte nielen na slovenskej, ale aj svetovej hudobnej scéne," uviedol dnes na tlačovej konferencii zakladateľ Magic Orchestra a jeho vedúca osobnosť Miloslav Miňo Mojžiš.
Preto si ako hostí orchester pozval folklórny súbor Šarišan z Prešova, rockovú skupinu The Exakt a sólistov opery Štátneho divadla v Košiciach Jaroslava Dvorského a Tatianu Paľovčíkovú. "Takto vzniklo spojenie orchestrálnej klasiky, folklóru, rocku a opery pre netradičné prevedenie vianočných kolied ako Anjel Pána pastierom, Pastieri, Pastieri, Tichá noc a ďalších," dodal Mojžiš.
Okrem tradičných kolied zaznejú na koncerte v spoločnom prevedení všetkých zúčastnených hudobných telies aj klasické barokové diela a kompozície Miloslava Miňa Mojžiša.
"Je to svetový trend a dúfam, že to osloví mladých ľudí a pritiahne ich k vážnej hudbe," vyjadril sa k svojej účasti na ojedinelom projekte Jaroslav Dvorský.
Magic Orchestra založil hudobný skladateľ, aranžér, dirigent, hráč na klávesové nástroje, scenárista a textár Miloslav Miňo Mojžiš v roku 1990. Ojedinelé hudobné teleso na slovenskej, ale aj svetovej hudobnej scéne tvoria profesionálni hudobníci košickej Štátnej filharmónie a rôznych hudobných žánrov. Repertoár je rôznorodý - od diel barokových majstrov až po súčasnú worldmusic.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk