magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výtvarný Spiš.
@ Kultúra -> Výstavy      Jan 14 2008 - 10:30 GMT

Krajské osvetové stredisko v Košiciach usporiadalo v dňoch 23. – 26. augusta 2007 v Spišskom Podhradí medzinárodný plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov pod názvom Spiš 2007. Na podujatie boli pozvaní výtvarníci zo susedných štátov a jednotlivých regiónov Košického samosprávneho kraja. Plenéra sa zúčastnili výtvarníci z poľského Krosna, z Marghity (Rumunsko), dvaja profesionálni umelci - hostia z Miskolca (Maďarsko), výtvarníci z okresov Trebišov , Rožňava, Spišská Nová Ves, Košice – okolie a z Košíc.

Organizátori vzhľadom na to, že podujatie sa konalo v originálnom prostredí stredovekého mestečka a krásnej spišskej prírody doporučili pre účastníkov z tematického hľadiska hlavne krajinomaľbu, mestskú architektúru, ale aj voľnú tvorbu bez obmedzenia výtvarných techník.

Inštruktorom na plenéri bol Akad. mal. Tibor Gáll, výtvarný pedagóg s bohatými skúsenosťami, ktorý každý večer viedol rozbory prác, vytvorených počas dňa. V teréne pomáhali a usmerňovali prácu výtvarníkov známy košický výtvarník Dušan Baláž a výtvarný pedagóg Daniel Tatarka, ktorý bol prínosom hlavne pri usmerňovaní tvorby mladých účastníkov podujatia.
Komisia zložená z inštruktorov a organizátora vybrala od každého účastníka jednu prácu . Z týchto výtvarných prác Krajské osvetové stredisko v Košiciach pripravilo poplenérovú výstavu.

Pozývame Vás na otvorenie poplenérovej výstavy „Výtvarný Spiš “dňa 16.1.2008 o 16.30 do Galérie KOS. Výstava bude sprístupnená denne od 8.00 do 15.30 do 8. februára 2008.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk