magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS SR: Bude rozhodovať o ústavnosti prijatia euroústavy bez referenda.
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 27 2008 - 09:35 GMT
(TASR) - Ústavný súd (ÚS) SR sa bude v dnes zaoberať na verejnom ústnom pojednávaní ústavnou sťažnosťou proti ratifikácii Zmluvy o Ústave pre Európu v Národnej rade SR bez referenda.

Ústavnú sťažnosť podala v roku 2005 skupina občanov z organizácií združených v Iniciatíve proti európskej ústave. Ústava EÚ zhoršuje podmienky slobodnej ekonomickej súťaže a dáva nesplniteľné sociálne sľuby, uvádza sa v iniciatíve proti euroústave, ktorú podnietilo osem občianskych združení v roku 2004. "Nie je pravda, že o Ústave EÚ sme už rozhodli v referende o vstupe do EÚ. Neuskutočnenie referenda v Slovenskej republike by znamenalo, že sa opäť raz rozhodne o základných otázkach existencie nášho štátu ponad hlavy našich občanov," tvrdí Ondrej Dostál, koordinátor Iniciatívy proti európskej ústave.

Verejné ústne pojednávanie sa uskutoční o 14. 00 h v pojednávacej miestnosti ÚS v Košiciach.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606