magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rožňavčan čelí obžalobe z miliónového úverového podvodu.
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 04 2008 - 14:50 GMT
(TASR) – Pred samosudcu Okresného súdu Košice I predstúpil dnes Rožňavčan Štefan Z. (1968). Prokurátor ho obžaloval z trestného činu úverového podvodu, ktorým mal spôsobiť Československej obchodnej banke (ČSOB), a.s., škodu jeden milión korún. Po vypočutí obžalovaného a jedného svedka, samosudca odročil pojednávanie na 3. apríla.

Žalobca kladie Štefanovi Z. za vinu, že ako konateľ rožňavskej spoločnosti Manner 30. marca 2005 vylákal od pobočky ČSOB v Košiciach kontokorentný úver vo výške 1 milióna korún. Mal to urobiť s úmyslom získať peniaze, aj keď vedel, že nebude schopný plniť z toho vyplývajúce finančné záväzky. Kvôli zvýšeniu kreditu a vierohodnosti spoločnosti Manner v súvislosti s poskytnutím úveru obžalovaný na jej účtoch v uvedenej banke a Tatrabanke, a.s., vykonával fiktívne finančné obraty. Tak to tvrdí obžaloba.
Prokurátor a obžalovaný nesúhlasili s dohodou o vine a treste, preto súd začal dokazovanie. Štefan Z., ktorý bol v kritickom čase nezamestnaný uviedol, že sa cíti nevinný. Súd vypočul aj svedka Jána P., z ktorého výpovede vyplynulo, že so spoločnosťou Manner nikdy neobchodoval.
Na aprílovom pojednávaní súd vypočuje ďalších dvoch svedkov, ktorí svoju dnešnú neúčasť vopred ospravedlnili. V prípade vystupujú aj traja muži, ktorých sa v prípravnom konaní nepodarilo stotožniť.
TASR informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606