magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prípad usmrtenia športovej plavkyne Jonecovej odročili na apríl.
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 13 2008 - 10:55 GMT
(TASR) - Proces s bývalým futbalovým manažérom 1. FC Košice Petrom H., ktorý podľa obžaloby spôsobil smrť juniorskej majsterky Slovenska v športovom plávaní Kataríny Jonecovej, včera po vypočutí 12 svedkov na Okresnom súde Košice II odročili na 30. apríla. Na novom pojednávaní by mali byť vypočutí štyria svedkovia, ktorí sa dnes ospravedlnili.

Pred senátom Okresného súdu vypovedala lekárka rýchlej záchrannej služby, ktorá Jonecovú ošetrovala ako prvá. "Pacientku sme našli v oveľa horšom stave ako bolo nahlásené na telefónnu linku. Nie je možné, aby k takým závažným podliatinám prišla len niekoľko desiatok minút po nahlásení," svedčila ošetrujúca lekárka MUDr. Bodnárová.
?
Obžalovaný dnes po vyše piatich rokoch predniesol niektoré nové skutočnosti. Vo svojej výpovedi narážal na to, že zranenie brucha a následné krvácanie mohlo Jonecovej spôsobiť vypadnutie z člnka pri raftingu počas dovolenky niekoľko dní pred incidentom, prípadne manipulácia s ňou počas prenosu do sanitky. "Katarínu záchranári zniesli v posteľnom prehoze. Nepriniesli ani vozík či nosidlá. Prehoz držali za dva konce tak, že sa jej nohy priblížili k hlave," uviedol Peter H.
Prítomný znalec z oblasti súdneho lekárstva však poprel, že by takýmto spôsobom mohlo dôjsť k takému rozsiahlemu poškodeniu brušnej dutiny. Zranenie mohol podľa neho spôsobiť tupý náraz strednej intenzity na väčšiu plochu.
Peter H. je obžalovaný z trestného činu ublíženia na zdraví s následkom smrti a z pokusu o poisťovací podvod v spolupáchateľstve. Okresný súd mu za to uložil úhrnný trest 10 rokov, pre výkon ktorého ho zaradil do prvej nápravnovýchovnej skupiny. Peter H. sa proti rozsudku odvolal, Krajský súd v Košiciach ho po dôkladnom preskúmaní zrušil a v júni 2007 vrátil prvostupňovému súdu na doplnenie dokazovania.
Podľa obžaloby sa Peter H. prvého zo žalovaných skutkov dopustil zo 7. na 8. septembra 2002. V byte na Markušovej ulici v Košiciach medzi 23. a 00.30 h mal svoju priateľku surovo zbiť. K incidentu došlo po tom, čo si obžalovaný prečítal esemesku, ktorá prišla Kataríne na jej mobil. Keď sa následne priznala, že má iného intímneho priateľa, Peter H. ju napadol. Podľa žalobcu išlo najprv o silnejšie údery rukami na oblasť hlavy a trupu. Okrem toho Peter H. mal Katarínu aj kopať do brucha, stehna a pravého bedra a spôsobiť jej tak ťažké zranenia. Najzávažnejším bol akútny krvný výron pod tvrdú mozgovú plenu a pomliaždenie mozgu. V dôsledku týchto zranení Katarína upadla do kómy, o štyri a pol mesiaca neskôr zomrela.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606