magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto sa pokúsi o Guinnessov rekord v tancovaní štvorylky.
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 13 2008 - 10:58 GMT
(TASR) - Metropola východu čoskoro ožije tancom. Košičania sa budú snažiť prekonať pôvodný Guinnessov rekord 23 628 tanečníkov a zapísať sa tak do knihy rekordov s čo najväčším počtom obyvateľov z jedného mesta tancujúcich štvorylku.

Obyvatelia Košíc sa 16. mája napoludnie zapoja do medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival (EQDF), ktorý je založený na synchronizovanom tancovaní štvorylky v rôznych mestách Európy.
Medzinárodný festival sa na verejných priestranstvách európskych miest organizuje od roku 2002. Slovensko sa zapojí po prvý raz. V roku 2006 sa štvorylka synchronizovane tancovala súčasne v 36 mestách strednej a juhovýchodnej Európy, uznaný počet tanečníkov bol 23 628. V roku 2008 plánuje manažér projektu European Quadrille Dance Festival rozšírenie projektu do nových krajín a nových európskych miest a prekonanie Guinnessovho rekordu s viac ako 40 000 tanečníkmi.
Hlavnými koordinátormi EQDF v roku 2008 je spoločnosť Pingi international d.o.o., Maribor, ktorú zastupuje Rudolf Kocbek.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606