magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VVS v Košiciach pripravuje projekty za 10 miliárd Sk.
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 17 2008 - 11:10 GMT
(TASR) - Projekty základnej infraštruktúry - vodovody, kanalizáciu a čistiarne odpadových vôd (ČOV) za 10 miliárd Sk pri 10%-nom kofinancovaní pripravuje na realizáciu v novom programovacom období 2007 - 2013 Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v Košiciach. Podľa investičného riaditeľa Róberta Hézselyho je to o približne 4 miliardy Sk viac ako v prvom programovacom období.

VVS už odovzdala vo februári do užívania projekt za 114 miliónov Sk v Rozhanovciach v okrese Košice - okolie, kde pribudla pre niekoľko okolitých obcí kanalizácia a ČOV. Ako informoval Hézsely, 19. marca odovzdajú do užívania skupinový vodovod pre obce na juhu okresu Košice - okolie v údolí Kaňapty za 69 miliónov Sk.
Táto významná stavba v regióne rieši zásobovanie pitnou vodou šiestich obcí - Komároviec, Cestíc, Buzice, Rešice, Vyšného Lanca a Perína - Chymu. Stavba predstavuje 22 kilometrov sietí so 710 vodovodnými prípojkami a novým vodojemom dvakrát 250 m3 v obci Buzica.
Pred dokončením a odovzdaním v tomto roku sú aj ďalšie významné projekty vodárenskej infraštruktúry, najmä odkanalizovanie a čistenie vôd v Bardejove, na juhovýchodnom Zemplíne, Humennom a v Košiciach.
V programovacom období 2007 - 2013, ako informoval Hézsely, bude najvýznamnejším projektom Starina - úpravňa vody a zdvojenie prívodného potrubia s rozpočtovými nákladmi 2,4 miliardy Sk. Financovaný je v plnej výške z európskych peňazí v rámci technickej asistencie. Rieši najväčšiu úpravňu vody na Slovensku na vodárenskej nádrži Starina, ktorá je hlavným zdrojom VVS.
Napriek rozsiahlej investičnej činnosti VVS, východné Slovensko v základnej infraštruktúre zaostáva. Napojených je na vodovod vyše 71% a na kanalizáciu 51% obyvateľov, kým celoslovenský priemer je o približne 10% vyšší. Podľa generálneho riaditeľa VVS Stanislava Hrehu predstavuje investičný dlh v regióne približne 30 miliárd Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606