magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Smer-SD uvažuje o zredukovaní počtu viceprimátorov mesta.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 01 2008 - 14:54 GMT
Novela zákona o meste Košice, ktorou by sa už tento týždeň mali zaoberať poslanci Národnej rady (NR) SR, predpokladá existenciu dvoch viceprimátorov. O post viceprimátora tak príde jeden z troch súčasných nominantov za KDH, SMK a SDKÚ-DS. S návrhom novely prišli poslanci vládneho Smeru.

"Považujeme to za prejav arogancie moci a za nekorektný postup poslancov Pašku, Smolkovej a Buriana z vládneho Smeru, ktorý na hlavu prehral komunálne voľby v Košiciach. Strana Smer chce vraziť klin do fungujúcej koalície na úrovni mesta v zložení KDH, SDKÚ-DS a SMK a chce, aby sme sa začali hádať o počte viceprimátorov mesta," informoval na včerajšej tlačovej konferencii v Košiciach poslanec SDKÚ-DS Viliam Novotný.
Podľa jednej z predkladateľov novely zákona o meste, poslankyne NR SR Moniky Smolkovej zo Smeru-SD, novela len zosúlaďuje stav s platným zákonom o obecnom zriadení. "Podľa zákona môže mať primátor len dvoch námestníkov," uviedla Smolková.
Novela zákona o meste Košice by mala v prípade tohtotýždňového schválenia začať platiť od júna tohto roka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk