magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bratislavské jazzové dni opäť aj v Košiciach.
@ Kultúra -> Koncerty      Apr 03 2008 - 16:01 GMT

Na dobrú dávku skvelého jazzu si netreba už čakať do jesene! Organizátori Bratislavských jazzových dní prinášajú novinku v podobe nového festivalu „Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa Jar“! „Jarné džezáky“ sa uskutočnia po celom Slovensku. 11. apríla festival začne v žilinskom hoteli Holiday Inn, pokračovať bude 12. apríla v košickej hale Infiniti a vyvrcholí 13. a 14. apríla v bratislavskom PKO. V každom meste, počas jedného večera vystúpia štyri skvelé jazzové formácie.

Večer skvelých džezových melódií odštartuje skupina v zložení Marián Čekovský (klávesy), Emil Frátrik (bicie) a Henry Tóth (gitara). Ich stretnutie nie je náhodné, ide o troch vynikajúcich domácich hudobníkov a každý z nich je špičkou vo svojom fachu.

Prvým zahraničným hosťom večera bude brazílska speváčka Lygia Campos s kapelou. Táto speváčka, skladateľka, pianistka a perkusionistka roztancuje džezáky širokým repertoárom, od známych bossanova skladieb až po vlastné skladby nasiaknuté brazílskými, ale i africkými a arabskými melódiami.

Meno Petra Lipu pozná každý slovenský džezman. Mená Ruggero Robin a Mino Cinelu určite taktiež. Príležitosť zažiť spoločný koncert týchto troch veľkých mien európskeho džezu sa nenaskytne každý deň. „Peter Lipa Special“ vystúpi špeciálne v rámci Bratislavských jazzových dní Jar.

Vyvrcholením večera bude vystúpenie Rhondy Smith & Karma Deuce. Rhonda Smith patrí medzi najlepších basgitaristov planéty, jej cit i ráznosťou pravej divy oceňuje aj legendárny Prince, v ktorého kapele Rhonda Smith tvorí jadro jeho kapely.

V rámci bratislavského festivalu sa v pondelok 14. apríla uskutoční samostatný koncert geniálneho jazzového multiinštrumentalistu a jedného z najlepších basgitaristov sveta – Riacharda Bonu.

Vstupenky na úvodný ročník festivalu Bratislavské jazzové dni Jar sú v predaji od utorka 26. februára prostredníctvom siete Ticketportal (www.ticketportal.sk), v predajni Dr. Horák v Bratislave (www.hudba.info) a v BKIS (www.bkis.sk).   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk