magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HS Development postaví v meste obytný súbor pre 205 rodín.
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 08 2008 - 10:45 GMT

Investíciu 700 miliónov Sk (21,6 milióna eur) si vyžiada výstavba nového obytného súboru pre 205 rodín, ktorú v košickej Mestskej časti Juh pripravuje developerská spoločnosť Hutné stavby (HS) Development. S kolaudáciou prvého z troch obytných domov ráta developer v závere budúceho roku a s dokončením celého súboru v roku 2011. Projekt zahŕňa bloky s jedno- až štvorizbovými bytmi, podzemné parkoviská a ihrisko. Lokalita sa nachádza na Dunajskej ulici v blízkosti Ostrovského, Lomonosovovej a Turgenevovej ulice neďaleko nákupných a športových centier Košíc a patrí medzi tichšie v meste, spresnil k investícii riaditeľ spoločnosti Milan Balážik. Plánujú i revitalizáciu značne zanedbanej lokality tak, aby nové štvor- až osemposchodové domy obkolesoval park a kvalitná dopravná infraštruktúra. Na zveľadenie lokality vyčlenia z celkového rozpočtu 700 miliónov Sk (21,6 milióna eur) asi 5 %. Približne 3 % pripadnú na vybudovanie komunikácií a zvyšok na úpravu terénu a zeleň.

"Pôvodne sme na Dunajskej ulici uvažovali s polyfunkčným komplexom, nakoniec sme sa v súlade s požiadavkami trhu rozhodli pre čisto obytný súbor s tým, že na prízemí budú obchody alebo ďalšia vhodná občianska vybavenosť," uviedol projektový manažér HS Development Attila Norek.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606