magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mestské časti v Košiciach by mali mať možnosť čerpať eurofondy.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 09 2008 - 14:19 GMT
Mestské časti v Košiciach by mali mať možnosť čerpať prostriedky z Európskej únie. Predpokladá to novela zákona o meste Košice, ktorú dnes poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania. Nové znenie zákona tiež stanovuje maximálny počet dvoch viceprimátorov, kým doterajší text ich počet neobmedzuje a aktuálne pôsobia traja.

Opoziční poslanci považujú návrh novely za účelový a zlomyseľný. Poslanec SDKÚ-DS Viliam Novotný sa nazdáva, že predkladatelia zákona poslanci Smeru-SD Pavol Paška, Monika Smolková a Jozef Burian, chcú "vraziť klin" medzi koalíciu SDKÚ-DS, SMK a KDH, ktorá v mestskom zastupiteľstve dominuje. Za kľúčovú pre rozvoj mesta považuje redukciu počtu mestských častí zo súčasných 22 na jednociferné číslo.
Nezávislý poslanec Rudolf Bauer si myslí, že nie je korektné meniť pravidlá fungovania miestnej samosprávy v polovici volebného obdobia. Poslanec SDKÚ-DS Alexander Slafkovský si myslí, že predkladatelia novely sa správajú, akoby boli vlastníci samospráv. "Chcete zmeniť Slovensko na jednu eseročku – eseročku Smer," konštatoval.
Novotnému sa nepáči ani možnosť, aby mohli eurofondy čerpať mestské časti. "Košice sú jedným mestom, nie úniou mestských častí. O fondy by malo preto žiadať mesto a nie mestské časti, aby sa tieto vzácne zdroje nemíňali na partikulárne záujmy," vysvetľoval poslancom.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk