magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS rozhodol o neplatnosti volieb starostu obce Jezersko.
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 10 2008 - 08:26 GMT
Ústavný súd (ÚS) SR včera na neverejnom zasadnutí pléna rozhodol o neplatnosti volieb starostu obce Jezersko a zastavil konanie o návrhu Krajského súdu v Bratislave na vyslovenie nesúladu zákona o štátnej službe s Ústavou SR a Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Plénum ÚS SR pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej prerokovalo tri volebné sťažnosti na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov miestnej samosprávy, ktoré sa konali 2. decembra 2006.
Za neplatné dnes ÚS SR vyhlásil voľby starostu obce Jezersko. Plénum zamietlo sťažnosti namietajúce neústavnosť a nezákonnosť volieb primátora Turzovky a starostu obce Rybník.
ÚS zastavil konanie o návrhu Krajského súdu v Bratislave, pretože napadnuté ustanovenie zákona č. 312/2001 Z. z. o štátnej službe stratilo platnosť.
TASR o tom informovala Viera Horniaková z ÚS SR.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606