magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičania spolu s premiérom Ficom obnovili tradíciu stavania májov.
@ Aktuálne -> Politika      Apr 28 2008 - 09:43 GMT
Stavanie májov ako symbolov lásky a práce obnovili v Košiciach. V pešej zóne pri súsoší Immaculaty pri stavaní mája za hojnej účasti Košičanov asistoval včera podvečer premiér Robert Fico, predseda parlamentu Pavol Paška, minister hospodárstva SR ¼ubomír Jahnátek, štátny tajomník rezortu Peter Žiga a poslanci NR SR za stranu Smer-SD.

Takmer 20 metrov vysokú štíhlu brezu, ktorú doviezli pracovníci košických Mestských lesov, ozdobili farebnými stužkami členovia folklórneho súboru Čarnica. Hostia pridali už len posledné symbolické stužky a máj o chvíľu ozdobil námestie.
"Je to návrat k pekným ľudovým tradíciám. My sme už niekoľkokrát povedali, že rok 2008 bude rokom zvyšovania národnej hrdosti, a to nielen pripomínaním si významných osobností a udalostí, ale aj opakovaním pekných tradícií," uviedol Fico. Premiér pripomenul, že už o pár dní oslávime 1. máj - Sviatok práce. "Keď sa Slovensku darí, tak je to predovšetkým zásluha ľudí práce, ktorí sú ochotní tvrdo pracovať aj za mzdy nezodpovedajúce mzdám EÚ," povedal premiér. Zdôraznil, že súčasná vláda neustúpi z pozícií solidarity, bez ktorej nemožno zabezpečiť rovnomerný rozvoj Slovenska.
Košičanov pozdravil a z lásky k mestu sa vyznal aj košický rodák Pavol Paška.
Máje staval premiér dnes aj v Poprade a v Prešove a na budúci týždeň bude pokračovať v Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk