magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košické kláštory - CYKLOpotulka
@ Kultúra -> Oznamy      Apr 28 2008 - 17:04 GMT
Niektorí mnísi a mníšky sú medzi nami. Ošetrujú nás, pomáhajú nám, vyučujú... Iní a iné sa v tieni kláštora za nás modlia, čím nám pomáhajú ináč, nehmotne a duchovne.

V Košiciach už v 13. storočí boli dominikáni, vtedy prišli aj františkáni a teraz je tu vyše 10 kláštorov. Od uzavretých bosých karmelitánok na sídlisku KVP až po spoločenské vincentky.
Vďaka bicyklom či kolieskovým korčuliam stihneme nakuknúť aspoň do 3 kláštorov a pred ďalšími zabrzdiť, aby sme sa o nich čosi dozvedeli.

CYKLOpotulka mestom Košice s témou Košické kláštory sa začína v 1. mája a (ako vždy) pred Vedeckou knižnicou na Hlavnej 8. Po slovensky s Milanom Kolcunom o 13:30, 15:00 a 16:30. Po maďarsky so Zoltánom Balassom o 14:00.

Info a predpredaj (35 Sk): Mestské informačné centrum v OD Dargov a TESCO, tel.: 16 186, www.potulka.sk. Lístky sa dajú kúpiť aj na začiatku potulky pred Vedeckou knižnicou (Hlavná 8) za 49 Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk