magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vyhlásenie rozhodnutia vo veci preukazovania pôvodu majetku bude verejné.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 15 2008 - 03:17 GMT
Plénum Ústavného súdu (ÚS) SR včera na neverejnom zasadnutí rokovalo okrem iného aj o návrhu na začatie konania o súlade zákona o preukazovaní pôvodu majetku s Ústavou SR. Vyhlásenie rozhodnutia bude verejné.

"Plénum bude v rokovaní pokračovať aj na nasledujúcich neverejných zasadnutiach. Rozhodnutie v tejto veci bude vyhlásené na verejnom zasadnutí pléna ÚS, ktorého termín bude včas oznámený na našej internetovej stránke," informovala TASR riaditeľka kancelárie predsedníčky ÚS Ľubica Mackovičová.
Na vyjadrenie ÚS čakajú koaliční lídri. Zákon o preukazovaní pôvodu majetku parlament schválil už v roku 2005, Ústavný súd však jeho účinnosť pozastavil a vo veci dosiaľ nerozhodol. Právnici a prokurátori upozorňujú na možnú protiústavnosť zákona pre údajnú retroaktivitu a presunutie dôkazného bremena na obvineného. Nezávislí poslanci Vladimír Palko a Pavol Minárik preto predložili do Národnej rady SR podobné znenie, tentoraz však v podobe ústavného zákona. Chcú tak obísť rozhodovanie ÚS.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606