magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na východe sa koná zbierka Jeden deň úsmevu v šiestich mestách.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 15 2008 - 06:02 GMT
Do ulíc šiestich východoslovenských miest - Košíc, Michaloviec, Rožňavy, Spišskej Novej Vsi, Trebišova a Sobraniec - sa vydalo 500 dobrovoľníkov s pokladničkami finančnej zbierky na pomoc rodinám a deťom z detských domovov Jeden deň úsmevu. Zbierku organizuje na celom Slovensku Spoločnosť Úsmev ako dar.

Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na zlepšenie kvality života detí, na podporu náhradného rodičovstva a na anjelský program spoločnosti. "Konkrétne na východe zbierame prostriedky na šesť letných táborov pre deti z detských domovov a podporu na Slovensku zatiaľ jediného centra pre záchranu rodiny - Dorka. Centrum v súčasnosti prichýlilo deväť rodín s 26 deťmi, 11 odchovancov detských domovov a krízové stredisko Dorky prichýlilo tri profesionálne rodiny s troma deťmi. Naším cieľom je pomáhať celej rodine a neoddeľovať deti od rodičov, prípadne otca od matky a pod., ako je to v iných zariadeniach podobného typu," povedal TASR jeden zo spoluorganizátorov zbierky Radovan Dráb. Podľa neho sú ľudia veľmi milí a ústretoví. "Zaujímajú sa o náhradné rodičovstvo. Mnohým k rozhodnutiu chýba už len malý impulz," dodal Dráb.
Na Slovensku žije vyše 13.000 detí mimo vlastnej biologickej rodiny, takmer 5000 detí je umiestnených v detských domovoch. Spoločnosť Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou dobrovoľníckou organizáciou na Slovensku, ktorá dáva týmto ohrozeným deťom šancu prežiť dôstojný a plnohodnotný život a pomáha ich pripraviť na samostatný život po odchode z detského domova.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606