magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V meste bude dva dni pomáhať 340 dobrovoľníkov.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 15 2008 - 06:02 GMT
Dva dni bude v Košiciach pomáhať 340 dobrovoľníkov. V rámci podujatia Naše Košice chcú postaviť stanový tábor v košickej zoo, darovať krv, renovovať detského ihrisko, pomôcť pri hipoterapii pre hluchonemých či upraviť terasy v geriatrickom ústave.
Cieľom projektu je podporiť zamestnancov, aby prispeli k skrášleniu a zlepšeniu života v meste, v ktorom žijú.

"Naše Košice prinášajú reálne aktivity a pomoc komunitám, ktoré ju najviac potrebujú. Nejde o jednorazovú aktivitu, ale o vytvorenie partnerstva medzi dobrovoľníkom a organizáciou, ktoré môže postupne prerásť do hlbšej spolupráce," povedala Monika Smolová z Nadácie Pontis, ktorá spolu so spoločnosťou U. S. Steel Košice podujatie organizuje.
Do dvojdňovej pomoci sa zapojilo šesť firiem, ktoré budú v priebehu piatka a soboty 16. a 17. mája pracovať na 40 rôznych aktivitách. Svoje tímy si postavili aj niektoré komunitné organizácie, akými sú centrum voľného času Domino, Detská organizácia Frigo, Maják – Domov pre hluchoslepých dospelých, materské centrum Stonožka, Nadácia Pontis, Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Základná škola Gemerská i Zväz sluchovo postihnutých.
V piatok i sobotu bude možné darovať zachované a čisté letné oblečenie pre bezdomovcov a deti i dospelých v krízových centrách, a to na dvoch miestach: v OZ Jeseň života na Triede SNP 24 a v zariadení Arcidiecéznej charity na Južnej triede 2.
Podujatie podporí osobnou účasťou i primátor mesta Košice František Knapík a námestník primátora Marek Vargovčák. Všetci zapojení dobrovoľníci sa v sobotu 17. mája od 15.00 h v Športovo-zábavnom areáli MČ Juh budú môcť zúčastniť na spoločnom stretnutí a vymeniť svoje dojmy. Vystúpia na ňom Marián Čekovský i finalisti SuperStar Martin Krausz a Tomáš Krak.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606