magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mestské lesy hľadajú partnera do projektu na využitie biomasy.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 19 2008 - 03:49 GMT
Košické Mestské lesy, a.s., hľadajú reálneho partnera do projektu na spracovanie a zhodnocovanie lesnej štiepky na energetické účely.
Ročne dokážu lesníci vyrobiť z bukových porastov 30 až 40 ton biomasy, ktorá zatiaľ putuje na chemické celulózovo-papierenské spracovanie do SIP Ružomberok a Bukózy Vranov nad Topľou, informoval výrobný námestník spoločnosti Mestské lesy Košice Ľubomír Juhás.

"Myšlienkou využitia biomasy na energetické účely sa zaoberáme už najmenej tri roky. Mali sme už vypracovaný projekt na získanie techniky a štiepkovačov. Bol to však z našej strany trochu jednostranný krok, pretože sme nenašli partnera, ktorý by dokázal túto biomasu spracovať. Projekt sme zatiaľ odložili ad acta a čakáme, kedy sa nájde reálny partner," uviedol Juhás.
Jedným z potenciálnych partnerov sa javí Tepláreň Košice, ale ohlásili sa už aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa vážne zaoberajú týmto projektom, dodal námestník.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606