magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Americká odborníčka na problémy chudoby Paynová prednášala na seminári.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 22 2008 - 03:18 GMT
Poznanie skrytých pravidiel ekonomických tried môže podľa americkej odborníčky na problém chudoby Ruby Paynovej pomôcť pri premene zanedbaných komunít na zdravé a prosperujúce.

Podľa Paynovej nie je riešenie tohto svetového problému skryté v peniazoch, ale v myslení komunít, ktoré sprevádza generačná chudoba. Ako uviedla včera v Košiciach na stretnutí s novinármi pred seminárom Mosty z chudoby, riešiť problém by mali za okrúhlym stolom všetci - chudobní, stredná vrstva, bohatí, mimovládne organizácie i vláda. "Nikto nemôže povedať, že sa ho problém netýka. Ak prekročí miera chudoby istú hranicu, rastú náklady na služby sociálne vylúčeným, stúpa kriminalita i chorobnosť a spoločnosť musí platiť viac," zdôraznila Paynová.
Na Slovensko prišla americká odborníčka na problémy chudoby na pozvanie Združenia za sociálnu reformu a občianskeho združenia ETP Slovensko. Má vlastnú organizáciu Aha Process a prednáša a učí po celom svete o tom, ako efektívne pomáhať chudobným ľuďom. Prednášky ilustruje aj skúsenosťami zo svojho života a rodiny a príkladmi z americkej spoločnosti.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606