magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS SR: Rozhodnutie o zákone o preukazovaní majetku vyhlásia 2. júla.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 22 2008 - 03:23 GMT
Plénum Ústavného súdu Slovenskej republiky (ÚS SR) včera opäť rokovalo o návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR na začatie konania o súlade zákona o preukazovaní pôvodu majetku s Ústavou SR. Rozhodnutie o tomto návrhu vyhlásia na verejnom zasadnutí pléna ÚS 2. júla.

ÚS SR pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej na neverejnom zasadnutí pléna ďalej rozhodol o návrhu skupiny poslancov NR SR o súlade zákona o zriadení Špeciálneho súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ustanovení niektorých ďalších právnych predpisov s Ústavou SR, Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a Dohovorom OSN proti korupcii s tým, že návrh skupiny poslancov prijíma na ďalšie konanie.
Plénum rokovalo i o návrhu skupiny poslancov o súlade zákona o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti s Ústavou SR a Listinou základných práv a slobôd. V tejto veci vytýčilo termín verejného ústneho pojednávania na 2. júla. Na tento dátum vytýčilo plénum aj verejné pojednávanie o súlade s ústavou označených ustanovení zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606